Rožmitál pod Třemšínem - akce listopad

Penzion Kunc je rodinný penzion, který působí v cestovním ruchu od roku 1990. Ubytování na okraji přírodní rezervace Brdy – Příbramsko

604 567 910

Rožmitál pod Třemšínem - akce listopad

2. 10. – 29. 11.

V galerii Podbrdského muzea byla až do 29. listopadu prodloužena výstava „Hlavy“ blatenského malíře Josefa Synka a píseckého architekta Vlastimila Tesky. Přijďte se podívat na nejrůznější ztvárnění obličejů známých i neznámých osobností. Najdete mezi nimi i tři umělecká vyobrazení Jakuba Jana Ryby. Otevřeno bude podle aktuální situace od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Vstupné je dobrovolné.

26. 11.

Rožmitálská knihovna zve od 18:00 na cestopisnou besedu Americký sen – Cesta za mé vlastní hranice. Beseda nabídne unikátní pohled na obrovskou třítýdenní cestu kluka s handicapem po západním pobřeží USA. I zde platí, že se beseda uskuteční pouze v případě, že to protikoronavirová opatření dovolí. 

28. 11.

V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční tradiční Vánoční jarmark lidových řemesel a Zahájení adventu. Na nádvoří a ve Stodole Podbrdského muzea a na náměstí budou návštěvníci moci od 10 do 16 hodin nakupovat výrobky řemeslníků, pekařů, cukrářek, obdivovat ukázky zdobení perníčků i kování cvočků ve Stodole. V 11 hodin se uskuteční Slavnostní odhalení svatojakubského kamene v parku u pošty. V 18 hodin se na náměstí za zvuku koled rozsvítí vánoční strom. Přijďte si i letos vychutnat vánoční atmosféru v Rožmitále. Program se bude řídit podle aktuálních opatření proti šíření nákazy koronavirem. 

8. - 11. 12.

V malém sále Společenského centra v Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční tradiční charitativní bazar Kramárna. Bude otevřen od úterý 8. prosince do pátku 11. prosince vždy od 10 do 18 hodin a v pátek do 12 hodin. Zakoupením použitých věcí přispějete na podporu potřebných po celém světě prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Máte i vy staré, ale zachovalé dekorace, nádobí, hračky, šperky či knihy, kterých se chcete zbavit? Přineste je předem do Podbrdského muzea či přímo do Kramárny.

10. 12.

V Galerii Podbrdského muzea se od 18:00 uskuteční, pokud to aktuální situace dovolí, koncert „O Vánocích zpívám“ souborů Chairé a Codex Temporis. Zazní adventní a vánoční písně staré Evropy i české a moravské vánoční koledy. Vstupenky bude možné si rezervovat na pokladně Podbrdského muzea, na tel. 311 249 262 nebo na e-mailu pm@Podbrdskemuzeum.cz. Zde také získáte aktuální informace o konání koncertu. Vstupné je 150,- Kč.

23. 12.

V Městském kulturním středisku Rožmitál pod Třemšínem a v Drogerii paní Blanky Pazderníkové jsou v předprodeji k dostání vstupenky na tradiční Vánoční koncert Jaroslava Svěceného. Letos houslového virtuosa doprovodí skvělá harfenistka Barbora Plachá. Koncert začne v 18:00. Vstupné je 250 korun. 

Hvožďany

29. 11.

Na návsi ve Hvožďanech bude rozsvícen v 17:00 vánoční strom a betlém.

Hudčice

28. 11.

V Hudčicích se uskuteční od 17:00 zahájení adventu, kde se budou moci lidé naladit na vánoční čas, zahřát se svařákem nebo čajem a zaposlouchat se do vánočních písniček. Konání akce závisí na vládních opatřeních proti šíření nákazy koronavirem. 

Vševily

29. 11.

Ve Vševilech se uskuteční od 18:00 rozsvícení vánočního stromečku a zahájení adventu. Program bude přizpůsoben s ohledem na současnou situaci.

Zdeněk Kunc, Láz 62
tel:. 604 567 910, e-mail: info@penzionkunc.cz
Zpracování osobních údajů