English Deutsch
coût du test de drogue de cheveux http://belgiquepharmacie.be/ Boris pasternak Docteur Jivago

Okolí penzionu

Penzion se nachází na okraji brdských lesů. Brdy pro svůj charakter a polohu patří mezi nejčistší a nejkrásnější lesy České republiky. Hostům penzionu se přímo nabízí krásná oblast pro pěší turistiku a cykloturistiku. Prochází tudy Greenway Praha – Vídeň. Cykloturistika je ideálním sportem pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Penzion Kunc je dobré výjezdní místo pro cyklisty. Pokud Vás cykloturistika oslovila přijeďte k nám. Sběr lesních plodů – houbařský ráj. Cesty v Brdech jsou vhodné i pro milovníky kolečkových bruslí. V zimě dle sněhových podmínek možno lyžovat (běžky).

Obec Láz

Obec Láz se nachází v jihozápadní části Brd, nejvyššího vnitrozemského pohoří Čech. Krajina kolem toku „Lukavy“ (dnešní Litavky) byla pokryta lesy, jejichž postupným kácením vznikaly „lazy“ (mýtiny), na kterých byly zakládány osady. Tak pravděpodobně vznikl název osady Láz.

Sportovní aktivity

Zajistíme ubytování pro sportovní kluby a pronájem nádherného pečlivě udržovaného travnatého fotbalového hřiště na tréninky a jinou sportovní činnost. Hřiště je vzdáleno od penzionu 50 metrů. K zapůjčení je síť a hřiště na nohejbal a petangue.

Jen pár set metrů od nás začínají brdské lesy, ráj cyklistů. Naleznete zde stovky kilometrů značených i neznačených tras různých obtížností, to vše v krásné přírodě.
V zimě je možné navštívit nedaleký lyžařský areál (www.skipribram.cz).

Seskoky padákem, vyhlídkové a akrobatické lety – Na nedalekém letišti si můžete prožít zážitek, na který jen těžko zapomenete.
http://www.skyservice.cz/

Škola smyku – Pokud jste fandové do motorismu nebo pokud se jen chcete naučit lépe zvládat krizové situace při řízení motorového vozidla, můžete vyzkoušet kurzy bezpečné jízdy (školu smyku), kterou pořádá společnost MAX CARS na nedalekém příbramském letišti.
http://www.maxcars.cz/

Geocaching

Pokud vás zajímá geocaching, najdete v blízkém okolí penzionu mnoho skrýší. Můžete kliknout na následující odkaz pro jejich zobrazení na mapě.
Geocaching.com

Několik skrýší lze dobře kombinovat i s výlety na kole, k jiným je naopak vhodné dojet spíše autem. Rozhodně ale neodjedete bez úlovku.

Koupání

Přímo ve vesnici je požární nádrž, která v létě slouží ke koupání.

Další možností je koupání v příbramském aquaparku. Ten má vnitřní plavecký bazén, venkovní bazén, dětský bazén s chrličem vody, bazénky s vířivkami, dětské brouzdaliště, dva tobogány (black-out a turbo), nově zmodernizovanou saunu a parní lázně. Více informací najdete na oficiálních stránkách.

Památky a kultura

Podbrdské muzeum

naleznete v historickém jádru města v nově zrekonstruovaném areálu továrního komplexu Agrostroj. Hlavní expozice je umístěna v dvoupatrové budově, navazující na tovární halu, ve které se nachází galerie. Součástí muzea je i expozice historických automobilů, stodola, venkovní učebna a dětské hřiště.
http://www.podbrdskemuzeum.cz/

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Muzeum věnované zejména zdejším pobytům skladatele, který si toto místo značně oblíbil a získával tu inspiraci k tvorbě. Nachází se na západním okraji obce Vysoká u Příbrami mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem (cca 4 km od obce Láz)
http://www.antonindvorak.cz

Svatá Hora

Významný barokní areál a poutní místo na vrchu (586 m) u Příbrami. Areál Svaté Hory tvoří obdélný komplex ambitů o rozměrech 80 x 72 m se čtyřmi kaplemi v rozích, uvnitř na vysoké kamenné terase stojí původně gotický kostel Panny Marie, přestavěný a rozšířený v letech 1648-1673 za účasti architekta C.Luraga. K severnímu křídlu ambitů přiléhá klášter a od severozápadního rohu komplexu vedou do Příbrami kryté schody.
http://svata-hora.cz/

Jízdy hornickým vláčkem v Příbrami

Hornické muzeum v Příbrami, více než 40 expozic v historických objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě na Březových Horách. Jízdy podzemím s hornickými vláčky, obří vodní kolo a 51 m dlouhá důlní skluzavka.
http://www.muzeum-pribram.cz/

Další tipy na výlet v okolí

zámek Březnice – www.zamek-breznice.cz
zámek Dobříš - www.zamekdobris.cz
hrad Karlštejn – www.hradkarlstejn.cz
hrad Křivoklát – www.krivoklat.cz
památník Karla Čapka – www.capek-karel-pamatnik.cz